AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers
AccessGratuit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Empty Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati?

Sam Oct 09, 2010 9:54 am
De curand, cei de la Microsoft au lansat o idee pe piata conform careia orice computer virusat sau cu probleme tehnice majore sa aiba interzis accesul la internet. Acestia propun ca aceasta metoda sa fie lansata la nivel mondial si sa rezolve problema raspandirii virusilor.
Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Virusi10
Proiectul este inspirat din modelul de sanatate publica si presupune ca fiecare PC sa aiba un "Certificat de Sanatate". Pe certificat trebuie sa existe informatii ca PC-ul tau este sanatos, ca sa poti sa te conectezi la Internet. Altfel, stai pe bara! Puteti citi mai multe informatii si detalii despre aceasta idee pe site-ul InCont.ro.

AGent
AGent
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 248
<b>Varsta</b> Varsta : 28
http://dailywebs.forumz.ro

Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Empty Re: Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati?

Lun Oct 11, 2010 5:27 pm
Eu cred ca are ca scop ascuns reducerea pirateriei si in mod special cea cu sisteme de operare Microsoft.
In rest, nu cred ca asaceva se va putea implementa in Romania decat daca insusi providerii de internet vor face controlul (bineinteles contracost).
De asemenea cred ca Microsoft vrea sa isi sporeasca vanzarile.
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Empty Re: Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati?

Lun Oct 11, 2010 6:37 pm
AGent a scris:nu cred ca asaceva se va putea implementa in Romania decat daca insusi providerii de internet
Pai asta se va face oricum. Era vorba ca cei ce mai downloadeaza de pe net fisiere piratate sa aiba sistat accesul la internet, tot de la provideri. Ma gandesc ca ar putea fi la fel si in acest caz. scratch
KomyOmy
KomyOmy
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 157
<b>Varsta</b> Varsta : 34
http://aroundme.hi2.ro

Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Empty Re: Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati?

Mar Mar 01, 2011 1:52 pm
Prostii....70% din cazurile de virusare apar,culmea, de la conexiune de internet, defapt si asta e o "politica" se creaza virusii si apoi vin "baietii buni" cu tot felul de antivirusi "imbatalibi" (dar cum pirateria a crescut) acum vin cu ideea asta care e si mai nesimtita, "iti taie" conexiunea dupa ce tot ei iti infecteaza pc-ul mai mai sa il arunci ca sa iti iei altul iar aici intervine "o intelegere" intre cei cu serviciile de internet si cei cu magazilele de componente si Pc-uri...toate au un scop..."prostirea prostilor"
Continut sponsorizat

Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati? Empty Re: Microsoft propune taierea accesului la internet a computerelor virusate. Cum comentati?

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum