AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers
AccessGratuit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Sam Feb 26, 2011 10:05 pm
Daca televiziunea a fost creata cu scopul de a oferi publicului o metoda de petrecere a timpului liber, exista unii conspirationisti care afirma ca aceasta a fost creata pentru ca populatia sa poata fi manipulata mai usor prin intermediul unor persoane credibile ce apar in mass-media sau ca ar fi fost creata cu scopul de a atrage atentia asupra altor aspecte decat cele negative ale guvernelor.

Voi ce parere aveti? Este sau nu televiziunea o metoda de manipulare in masa a populatiei?
zZen
zZen
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 4
<b>Varsta</b> Varsta : 36
http://www.freemoneyforpoker.net

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Re: Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Mier Apr 06, 2011 12:31 pm
Acum depoinde fiecare ce urmareste Smile Noroc ca sunt mai multe canale altfel as fi de parere ca da, este o metoda de manipulare. Ocazional probabil ca se mai folosesc de stiri sa acopere minciuni si alte chestii de genul. Eu nu m-am uitat la TV de ani buni Smile
Crazy.Creator
Crazy.Creator
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 11
<b>Varsta</b> Varsta : 26
http://robert-desing.net

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Re: Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Dum Apr 24, 2011 7:33 pm
Desigur este si o manipulare in masa. Oricum eu nici nu prea ma uit la TV(decat rare ori) Wink
Edward
Edward
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 131
<b>Varsta</b> Varsta : 29
http://www.animaxdesign.tk

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Re: Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Joi Iun 09, 2011 4:25 am
Televiziunea, noi suntem manipulaţi si prin vorbe frumoase, unii, sunt multe lucruri care sunt la televizor însă noi nu le percepem cum ar fi semnele masonice şi altele.

M-am uitat pe niste videoclipuri foarte interesante si in lume exista demoni si posedari si multa altele, probabil ziceti ca sunt nebun dar uitativa la urmatoarele video-uri:

Dovada 1:



Dovada 2:



Dovada 3:



Dovada 4:



De asemenea am m-am documentat in privinta extratrestrilor si am descoperit niste informatii foarte interesante.

Mai mult de 70% din populatia din SUA a vazut OZN si 30% din ei au avut contacte cu acestia. Dupa spusele lor aceste creaturi aveau 1 metru 30 ( sau asa ceva ) nu aveau lobi la urechi, nu aveau sprancene,gene si nu aveau par. O intamplare interesanta :

Un om mergea intr-o masina si a vazut un ozn care se paropria de el. El a auzit o voce are zicea nu fugiti, venim in pace asa ca omul sa panicat si a urcat in masina. ( Extraterestrii comunica telepatic) Dupa 2 ore omul a ajuns acasa dar zicea ca nu isi mai aminte nimica din ceea ce a facut in acest timp. Omul a fost dus la un psiholog si a fost hipnotizat si spunea ca in aceste 2 ore el a fost dus pe nava si au fost facute teste pe el. ( 20% din persoanele din SUA care au avut contact cu extraterestrii au zic acelasi lucru). De asemenea OZN nu vin din spatiu, este imposibil sa vina deoarece distanta este prea lunga iar daca ar avea viteza supranaturala s-ar izbii de rocile sin spatiu care sunt pretutindeni asa ca oamenii de stiinta au ajuns la o concluzie: Extraterestri sunt creeaturi demonice de pe paman. Dia...lul le da nastere pentru a inra in confruntarea finala cu Dumnezeu si a deveni el stapan nu DUmnezeu.
Ruddpack
Ruddpack
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 12
<b>Varsta</b> Varsta : 32
http://www.fifaevolution.net

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Re: Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Sam Oct 22, 2011 10:24 am
O aberatie,daca esti naiv si crezi "ca tot ce zboara se mananca" e clar ca poti fi manipulat,dar daca esti o persoana "cu picioarele bine infipte in pamant" nu o sa dai crezare la toate lucrurile pe care le vezi si le auzi.Eu zica ca televizunea este un lucru foarte bun daca stii sa alegi informatiile sau daca pur si simplu te uiti la un film,la o emisiune cat de cat interesanta sau altceva doar ca sa treaca timpul.
Continut sponsorizat

Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa? Empty Re: Televiziunea: un lucru util sau de manipulare in masa?

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum