AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers
AccessGratuit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? Empty Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut?

Vin Ian 29, 2010 1:30 pm
Mi-am schimbat domeniul. Ce să fac pentru ca Google să-mi găsească noul conţinut?

Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? 29y2lwy
De cele mai multe ori, cand un webmaster doreste sa-si modifice numele de domeniu tine cont de urmatoarele impedimente: vizitatorii fideli nu vor mai gasi site-ul si Google nu va mai recunoaste continutul. Daca in primul caz se poate interveni cu un mail in masa prin care se pot instiinta vizitatorii ca domeniul a fost schimbat, in cea de-a doua parte, putem interveni astfel:

- incercati sa stergeti tot continutul din site inainte de a sterge respectivul site;
- mutati, daca este posibil, continutul din vechiul site pe noul site;
- alegeti cateva cuvinte cheie care sa semene cu continutul siteului si cu profilul site-ului sters;
- daca aveti posibilitatea, puneti un redirect pe vechiul site, fara sa stergeti adresa acestuia;
- folositi cat mai des in noul site numele vechiului site. Astfel, Google va recunoaste noul site chiar si dupa cautarea termenilor din site-ul sters.

Ideea cea mai plauzibila este aceea de a insera un cod de redirect pe toate paginile vechiului site astfel incat, cand se gasesc rezultate pe Google pe vechiul site sa ajunga intr-un sfarsit pe noua adresa.

Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? FkuoapNota: Postati in continuare si alte idei daca aveti. Va multumim anticipat!


Sfat realizat de Kegan
Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? Vqk4gl


Irukandji
Irukandji
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : feminin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 82
<b>Varsta</b> Varsta : 28
http://animesign.forumotion.com

Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut? Empty Re: Mi-am schimbat domeniul. Ce sa fac pentru ca Google sa-mi gaseasca noul continut?

Vin Feb 26, 2010 6:30 pm
Am facut tot ce scrie aici ( inainte de a citi aici) insa nu ma gasesc inca pe google cu noua adresa. Este vreo problema sau lucrurile se vor rezolva cu timpul?
Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum