AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

AccessGratuit
Bine ati venit! Very Happy

Daca ati ajuns la aceasta pagina inseamna ca nu sunteti INREGISTRAT sau CONECTAT pe forumul AccessGratuit. Puteti face asta utilizand butoanele din meniu destinare acestor actiuni!
Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Garfie10
AccessGratuit.com
www.accessgratuit.com
cheers
AccessGratuit
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In jos
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Mar Iun 01, 2010 1:54 pm

Posibilităţi de creştere a vizibilităţii unui site pe internet


Cei ce detin pana in acest moment un forum, blog sau site, stiu ce inseamna sa muncesti pentru a-l promova. Munca nu ar fi multa daca am activa cum fac altii, intrecand orice limite de bun simt si spamand peste tot. AccessGratuit.com va pune la dispozitie cateva dintre aceste posibilitati in speranta ca asa veti reusi sa cresteti traficul pe site-ul dumneavoastra.

1. Postati comentarii si mesaje pe bloguri si forumuri. Este bine ca atunci cand postati un mesaj pe un blog sa lasati alaturi de nume si un link catre site-ul personal, daca este posibil asa ceva. Nu abuzati insa de acest lucru pentru ca orice administrator care va observa asta va sterge acele mesaje sau comentarii si eficacitatea lor ar fi 0.

2. SEO. Este poate cea mai importanta cale de a promova un site. Inscrierea in directoare. Exista astfel de directoare ce nu solicita link exchange, ci va promoveaza fara nicio obligatie. Ar fi bine sa profitati de acestea.

3. Retelele sociale. Daca nu folositi deja Twitter sau Facebook, ar fi bine sa incepeti. Zilnic se aduna noi prieteni si asa, lasand link-urile acolo, puteti avea surprize placute.

4. Permiteti si altor site-uri sa preia continut. Chiar daca la prima vedere pare bizar, aceasta metoda ajuta mult. Bineinteles, rugati pe cei ce va copiaza articolele sa lase un link catre site-ul dumneavoastra.

5. Scrieti articole unice pe internet! Daca veti face asta, Google si celelalte motoare de cautare va vor aprecia si veti fi indexat mult mai bine. Orice este nou, este si bine venit intr-un motor de cautare.

* vom reveni si cu alte completari pe parcurs
frumushel
frumushel
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 21
<b>Varsta</b> Varsta : 35
http://e-prodesign.net

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Mier Iun 02, 2010 8:21 am
Creşterea vizibilităţii unui site, sau mai degrabă spus promovarea şi optimizarea site-ului implică mult mai multe acţiuni. Ceea ce nu am văzut scris de tine mai sus este una dintre primele acţiuni care le faci atunci când vrei să promovezi un site, şi anume: ANALIZA
Analiza este una dintre cele mai importante acţiuni. Pe baza unei analize concepute corect poţi iniţia o campanie SEO online şi offline ce-ţi poate aduce foarte mult trafic targetat.
Louk
Louk
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 910
<b>Varsta</b> Varsta : 73

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Mier Iun 02, 2010 10:23 am
Da, sunt constient de asta. Tocmai am scris mai sus ca lista e in completare. Eu am inceput-o, insa, din lipsa de timp, nu am avut timp sa o si termin. Wink Voi continua sa o completez, chiar si cu ajutorul vostru, daca va fi. Very Happy
Thanatos
Thanatos
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 26
<b>Varsta</b> Varsta : 34
http://adstone.forum.st/

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Mar Iun 15, 2010 6:31 am
Thanks for the information
PeeD
PeeD
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 10
<b>Varsta</b> Varsta : 26
http://jojobawebs.forumz.ro/index.htm

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Dum Iul 04, 2010 4:42 pm
Foarte bune informatiile Very Happy
AnDukiN
AnDukiN
Membru AccessGratuit
<b>Sex</b> Sex : masculin
<b>Numarul mesajelor</b> Numarul mesajelor : 64
<b>Varsta</b> Varsta : 30
http://www.metin2andmore.forumcreativ.ro

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Sam Sept 04, 2010 7:05 pm
De asemenea mai puteți face un lucru:

Promovați-vă forumul pe multe site-uri și la website la profil vă treceți adresa site-ului...

Dacă sunteți înscriși pe foumuri cu mulți membrii, faceți parteneriat cu multe s-ar putea să vă vină și vouă peste 20% din membrii acelui forum dacă le place conținutul!
Continut sponsorizat

Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet Empty Re: Posibilitati de crestere a vizibilitatii unui site pe internet

Sus
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum